Rüya Dilara Yıldırım Uzman Klinik Psikolog

Rüya Dilara Yıldırım
Uzman Klinik Psikolog

İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu, aynı üniversitede Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi boyunca; Mayıs Psikolojik Danışmanlık merkezinde, Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde, Özel Fransız Lape hastanesinde, Özel Neksav Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde ve Okyanus Kolejinde gönüllü stajlar yaptı. Lisans eğitimi sırasında Süleyman Demirel Üniversitesinden 450 saatlik “Aile Danışmalığı” eğitimi aldı.

İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Kulübünün kurucuları arasında yer aldı ve “Psikoloji Günleri” etkinliklerini düzenledi. Kulübün 2 yıl başkan yardımcılığını ve 1 yıl başkanlığı yaptı. Üniversiteden Bölüm ikinciliğiyle mezun olduktan sonra, İstanbul Arel Üniversitesinde yarı burslu olarak Klinik Psikoloji Yüksek lisans programını tamamlamıştır ve Tez konusu: “İrrasyonel İnanışların Ontolojik İyi Olma Değişkenleri ile Değerlendirilmesi” dir. Yüksek Lisans eğitimi sırasında özel bir kolejde Psikolog olarak çalışmıştır.

2013 yılında Psikoloji Eğitimleri ve Terapileri Derneğinden Oyun Terapisi Eğitimini,

2014 tarihinde Albert Ellis Enstitüsünde Dr. Murat Artıran’dan “Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi Yöntemleri ile Çocuklar için Psikoterapi”, “Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemler ile Çocuklar için Psikoterapi” ve ‘Oyun Terapileri’ Temel düzey, İleri düzey eğitimlerini, Uzman Psikolog Funda Akpullu’dan Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirmesi eğitimini, Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi ve Kişilik Bozuklukları Eğitimi ve Emre Konuktan EMDR eğitimini almış, aynı zamanda bu eğitimlerin sürpervizyonlarını tamamlamıştır. Halen Rorschach Derneğinden Rorschach ve TAT eğitimine devam etmektedir.

Good-Enough Harris Bir Adam Çiz Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, AGTE, Denver 2 Testi, , Cattel 2a Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Kinder Angst Ölçeği, SDÖT Ölçeği, Gessel Gelişim Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent Egy Testi, Benton Kognitif Fonksiyonları Ve Görsel Hafıza Testi, Stanford Binet Zeka Testi, WISC-R Zeka ve WISC IV testi, yetişkinler için Rorschach, MMPI testini aktif olarak uygulamaktadır.