Büşra Karakoç Güzel Uzman Klinik Psikolog

Büşra Karakoç Güzel
Uzman Klinik Psikolog

İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu, aynı üniversitede Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi boyunca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Küçükçekmece Rehabilitasyon merkezinde stajlarını tamamladı. Lisans eğitiminin hemen sonrasında 450 saatlik “Aile Danışmanlığı” eğitimi aldı. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini de yarı burslu olarak yine aynı üniversitede tamamladı ve “İrrasyonel İnanışların Anksiyete ve Depresyon Üzerindeki İlişkisi ve Birbirleri ile Olan Etkileşimleri” konulu tezi ile bitirdi.

Yetişkinlere ve ergenlere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Yetişkinler ve çocuklar için Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini 2014 yılında Dr. Kristene Doyle ve Dr. Murat Artıran’dan alan Büşra Karakoç Güzel danışanları ile bu metot ile çalışmaktadır.

Dr. Murat Artıran’ın öğrencisidir ve kendisinden süpervizyon almaktadır. Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü’nde staj programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Doğan Şahin’den ‘Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi’ Eğitimi almış, Dr. Murat Artıran’dan ‘Oyun Terapileri’ Temel düzey, İleri düzey ve Süpervizyon sürecini tamamlamıştır.

2013 yılında dikkat ve konsantrasyon problemi olan çocuklar ve onların aileleri ile çalışmıştır. 2014 yılında yayınlanan “Dikkat Eksikliğine Farklı Yaklaşım” isimli kitabını yazdı.

Yetişkinler için ise MMPI testi ve diğer psikolojik testleri aktif olarak uygulamaktadır.

Mesleki süreci boyunca birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır.