ONLINE PSİKOTERAPİ

online terapi

Online Psikolojik Danışmanlık Nedir?
Online psikoterapi ile online psikolojik danışmanlık arasında fark var mıdır?

Genel olarak online psikoterapi ruhsal rahatsızlıkların çoklu metodlar kullanılarak belirli bir sistem üzerinden tedavi edilmesidir. Online psikolojik danışmanlık ise güncel problemler, stres verici sıkıntılar, kişiler arası ilişkiler gibi dönemsel problemler üzerinde danışanlara yardımcı olur. Online psikoterapi veya online psikolojik danışmanlık deyince, psikologlar tarafından yüz yüze psikoterapi veya psikolojik danışmanlık tercih edilir. Terapinin özünde elbette ki yüz yüze seans yapmak vardır.

Bilimsel araştırmalar henüz çok fazla değilse de online psikolojik desteğin yüz yüze yapılan psikolojik destek ile arasında bir fark olmadığı görülmektedir. Ancak bu konuda bilimsel araştırmalar geliştirilmelidir.

Bununla birlikte gelişen teknoloji, ihtiyacı olan insanlara yardım etmek adına kullanılmak durumundadır. Uzaklarda olan ve istediği etkin ve yararlı danışmanlığı bulamayan danışanların internet üzerinden görüntülü online terapi hizmeti almak için teknolojiyi kullanmalarında sakınca yoktur.

Kimlerle online psikoterapi yaptık?

Bugüne kadar Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Fransa, İspanya, Ankara, Adıyaman, İzmir, Kocaeli, Mersin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul içi, Erzincan ve Ağrı’dan danışanlarımıza hizmet verdik.

Online psikoterapi hizmetimizden nasıl yararlanabilirsiniz?

Online psikologlarımızdan randevu almak isterseniz bizi aşağıdaki telefonlardan arayabilirsiniz:
Cep: 0546 567 34 20
Sabit hat: 0 212 327 0233

Tanışma ve ön görüşmenin ardından aktaracağımız yönergelere uygun olarak belirleyeceğimiz randevu saatinde, en geç 24 saat içinde evinizden online terapiye katılın.