Yetişkinler İçin Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik sıkıntılara sahip olmak,geçmişte utanılacak bir vaziyet olarak görülürken, günümüzde ise doğru psikolojik danışmanlardan veya psikologlardan yardım alındığı takdirde çözüm bulan ve “ ruh sağlığının gripleri” olarak adlandırdığımız rahatsızlıklardır.

Çoğu kişi psikolojik sıkıntılarını paylaşmakta sıkıntı çeker. Bu az önce de bahsettiğimiz gibi geçmişten gelen “psikoloğa gitme” nin yanlış algılanış şeklindedir. Bu ön yargıyı bir kenara koyduğumuzda kişilerin psikolojik danışmanlara ve psikologlara gidememe sebeplerinin en önde gelen nedenlerinden birisi ise maddi sıkıntılardır.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önüne aldığımızda, araştırmalar göstermektedir ki; çoğu kişi geçim sıkıntısı ve borç içindedir. Bu da onlara çok büyük psikolojik baskılar yapmaktadır. Bu nedenle bir psikolojikdanışmandan yardım almak birçok kişinin zihninde bir “lüks” olarak canlanmaktadır.

Ama atlanılan bir konu vardır ki ruh ve beden sağlığı yerinde olmaz ise, işleri düzeltmek için kuvvetimiz kalmayacaktır. Bu nedenle sağlığımıza yatırım yapmamız gerekmektedir. Bu aşamada akla şu soru gelmektedir “Hem nitelikli hem de uygun bir psikolojik danışma merkezini nereden bulabilirim?”

Biz Rasyonel Psikoloji Ailesi olarak, İstanbul Beşiktaş‘ta bulunan Enstitümüzde nitelikli ve bütçeye uygun danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Yetişkinlere verdiğimiz nitelikli ve buna rağmen herkese yardım edebilmek amaçlı uygun fiyatlı olan eğitimlerimizden bazıları; yetişkinlerin arasında yaşanan uyumsuzluk, anlaşamama, aşırı geçimsizlik ve kavgalar, ortak karar almada zorluk çekme konularını ele almaktadır.

Kişiler;  hayatlarına normal ve verimli devam edebilmeleri için nasıl ki beden sağlıklarına önem veriyorlarsa aynı şekilde ruh sağlıklarına da aynı itinayı göstermelilerdir. Bunun için kişilerin, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Enstitümüze gelerek bizimle tanışmasını, tedavi açısından nitelikli olan Rasyonel Psikoloji Ailemize katılmalarını arzu ederiz…

Sağlıkla kalmanız dileğiyle…

Bilgi ve Randevu için
RASYONEL PSİKOLOJİ ENSTİTÜSÜ
Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş – İstanbul
Enstitü Tel: 0 212 327 02 33
WhatsApp: 0 (546) 567 34 20
E-mail: info@rasyonelpsikoloji.com